VIDEO KANÁL NA YOUTUBE

Máme kanál na youtube a umísťujeme na něj vlastní videa s kuchařskou tématikou.

Proč to děláme ? 

    Má to několik důvodů. První a pro nás zásadní důvod je snaha o propagaci vaření mezi dětmi, chceme dětem ukázat, že i ony doma dokážou pomocí běžně dostupných surovin udělat jednoduše a rychle super jídlo. Jsme si vědomi, že pořady o vaření pro děti zatím u nás nejsou a proto chceme touto dnes oblíbenou a moderní cestou děti k vaření přivést.     

    Druhým důvodem je naše snaha postavit členy našeho kuchařského teamu "před kameru", aby si nacvičili, jak těžké je to před ní stát a něco tvořit. Postupně se tak zbavují nervozity a zároveň si osvojují návyky, které jsou v show business běžné. Tím získávají konkurenční výhodu v případě účasti např. v nějaké televizní soutěži. 

     Třetím důvodem je propagace našeho teamu, snaha k nám přitáhnout nové talenty. 

    Netočíme možná žádná super kuchařská videa jaké najdete např. v televizi, ale každé další video které vytvoříme je lepší a lepší, posoudit je pak můžete sami na našem youtube kanálu. Pokud nechcete aby Vám nějaké naše nové video uniklo, budeme rádi když si zvolíte odběr našeho kanálu - tím nás podpoříte.


KURZY VAŘENÍ V CHEFPARADE

Se členy našeho kuchařského teamu se můžete setkat na některých dětských kurzech vaření ve škole vaření chefparade.

 Proč to děláme ?

    Naší snahou je děti které přijdou na kurz vaření co nejvíce naučit, poskytnout jim intenzivní gastronomický zážitek. Ukázat jim, že jídlo které běžně jedí musí někdo vyrobit, a že za tím vším je lidská práce. Chceme podpořit dětskou "manuální gramotnost". Proto členové našeho teamu chodí pomáhat učit do největší školy vaření Chefparade.  

   Členové našeho teamu jsou ještě sami děti, a děti obecně přijímají rychleji informace a zkušenosti od svých vrstevníků, než jen od samotného učitele. Zároveň se členové našeho teamu učí mluvit před davem, zbavují se tím nervozity, učí se učit a dav zaujmout. Je to pak jistá výhoda při gastronomických soutěžích. 

   Chceme zároveň dětem ukázat, že kurzem vaření ve škole vaření Chefparade jejich vaření nemusí skončit, ale že se můžou posunout někam dál. A pokud jsou šikovní a vaření je baví, tak se stát i členy našeho teamu a pak pokračovat dál..... Učíme vařit děti od 6 do 17 let, na našich kurzech se nejen naučí uvařit samotné jídlo, ale připravit si všechny potřebné suroviny, vše si sám nakrájet, namíchat. 

Více o kurzech ve škole vaření najdete zde......


DĚTSKÝ KUCHAŘSKÝ TÁBOR

O letních prázdninách jezdíme učit na dětský kuchařský tábor, kde děti učíme vařit speciality světové kuchyně ve značně technicky omezeném prostředí.

Proč to děláme ? 

     Chceme dětem ukázat, že i v táborové kuchyni nebo v přírodě se dají snadno vykouzlit chutné pokrmy světových kuchyní. aniž by k tomu potřebovaly špičkově vybavenou kuchyň. Děti se tak naučí nejen vařit, ale i si vaření plánovat a hlavně o něm přemýšlet...... Celý program vaření je pak doplněn kuchařskými kvízy a dalšími kuchařskými soutěžemi. Vyvrcholením je tábora je pak "táborový MASTERCHEF" kdy děti v teamu soutěží proti sobě a mají za úkol v časovém limitu uvařit jídlo dle zadání. 

Náš team na táboře působí v roli kuchařských instruktorů, vedoucích. Někdy mezi "táborníky" odhalíme i skutečné kuchařské talenty, kterým pak nabídneme spolupráci.